
Miért füvezik a kutyád?
Miért füvezik a kutyád? Na és ha a tied is imád legelni, miért hányja ki? Sok a gyomorsava? Rosthiánya van? Egyáltalán engedd neki vagy sem?
Bár a hányás nem túl gusztusos, a kutyáknál ösztönös, normális cselekvés. A fű jót tesz az emésztőrendszernek, elősegíti a szervezet méregtelenítését.
Gyakran csupán unalomból, kedvtelésből esznek füvet. Ha az enyémeket kiviszem sétálni, úgy kell őket zavargatnom, hogy ne csak füvet zabáljanak, hanem szaladgáljanak is.

Kutyásként érzéketlenül?
Ha így bánunk az állatainkkal, hogyan kapcsolódunk embertársainkkal? Érzünk -e még bármit egyáltalán, vagy teljes érzéketlenségben tengetjük mindennapjainkat? Ez motoszkál bennem a vevőnkre gondolva, akinek a kutyája a cégünktől pár méterre megölt egy kiscicát. A cica sokkos állapotban feküdt az úton, egy úr mutatta is a gazdinak… “Nekem itt a két kutyám, én ezzel most nem tudok mit kezdeni.” - választolta, majd elhajtott az autójával. Ez a történet túlmutat a cicán. Tisztán megmutatja, hová vezet, ha érzéketlenül sodródunk és újra meg újra áldozati szerepben tetszelegve felmentjük magunkat, hárítjuk a felelősséget. Engem lélekben messzire vitt ez az eset és nem mehetek el mellette szó nélkül. Kezdeném azzal, szerintem mit kezdhetett volna ezzel (minimum):

Tojás a kutyatálban?
A tojás értékes B vitamin forrás, no de nézzük: nyersen vagy főve add? Héjastul, vagy anélkül? Csak a sárgáját, vagy a fehérjét is? Mennyi tojást adj a kutyádnak hetente?
Vedlés, szőrhullás, töredezett karmok esetén mindig hasznos lehet a tojásban lévő B vitamin, felgyorsíthatod vele a vedlési folyamatokat, így a porszívód is, te is hamarasbb szabadulsz:-)

Jobbak -e mint a kutyatáp: a fagyasztva szárított és a levegőn szárított eledelekről
Gyorskaja, azaz kutyatáp helyett egyre többen keresnek természetes alternatívát kedvenceik táplálására. A fagyasztott BARF menük mellett a természetes étrend iránti megnövekedett igényekre reagálva egyre több gyártó ruház be új technológiába, megjelentek a piacon levegőn szárított, dehidratált és fagyasztva szárított menük.
Jobbak -e egyáltalán, mint a kutyatáp, és a fagyasztva vagy a levegőn szárított menü közelít -e jobban a BARF étrendhez?

Van -e keresnivalója az almának a kutyatálban?
Adj -e a kutyádnak almát? Ha igen, mennyit ehet belőle naponta? Megeheti az almamagot? Hámozd meg, vagy sem? Na és vajon ehet -e egy allergiás kutya almát?

Nem akar enni a kutyád a hőségben?
“Nem ette meg a vacsiját! Szerinted vigyem el állatorvoshoz?” “Lehet, hogy megunta a menüt? Próbáljak ki valami mást?”
Amint 30 C° fölé kúszik a hőmérséklet, megszaporodnak a kétségbeesett emailek, telefonok: nem eszik a kutya. Az étvágytalanság hátterében persze lehet betegség is, no de mit tegyünk, ha kedvencünknek semmi baja, viszont napról napra válogatósabb?
Ha én lennék a kutyád és azt tanítanád nekem, hogy ha a vacsit nem eszem meg, kapok helyette extra menüt, vagy extra feltétet, valami igazán ínycsiklandozó kaját - onnantól naná, hogy nem enném meg az elsőt.
Amit még ennél is jobban élveznék, ha térdelve, szinte könyörögve, kézből próbálnál etetni. Lássuk be, egy falkában a falkavezértől ilyet nem látni, naná hogy tetszene!
További Blogcikkek
2014 óta rendszeresen készítek cikkeket a farkaskonyha.hu BLOGBAN. Legnépszerűbb témák a kutyaegészség témakörön belül az egyes étrendek (BARF azaz nyers étrend, főtt házi koszt, kutyatápos etetés) és persze a leggyakoribb kurya civilizációs ártalmak, mint például az allergia, az ételintolerancia, az ismeretlen eredetű emásztőrendszeri rendellenességek (IBD), a kóros elhízás, a cukorbetegség, a daganatos megbetegedések és az étrend összefüggései. Olvass bele a farkaskonyha.hu oldalon található hasznos tartalmakba is IDE KATTINTVA.